TITLE

DESCRIPTION

Zajęcia na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej 16 listopada 2018

2018-11-16 11.13.45

W dniu 16.11. 2018 wybraliśmy się pociągiem z dziećmi szkolnymi na zajęcia laboratoryjne zorganizowane przez Instytut Ochrony Środowiska na Politechnice Poznańskiej. Dzieci mogły oglądać pod mikroskopem mikroorganizmy, które są odpowiedzialne za biologiczne oczyszczanie wody. Mogły zapoznać się z różnymi sposobami pozyskiwania i uzdatniania wody; wykonywały doświadczenia związane z kłaczkowaniem sporządzonej zawiesiny. Widzieliśmy też filtry piaskowe i węglowe. Panie ze studenckiego koła naukowego przedstawiły też nam  wielopoziomowy filtr mechaniczno-chemiczny, dzięki któremu zaobserwowaliśmy zmianę zabarwionej wody z fioletowej w przezroczystą.
Na koniec dzieci podziękowały prowadzącym. Dzień ten z pewnością pozostanie w pamięci jako ciekawy i bardzo pouczający.