Spotkanie z polskim pisarzem

autorem książki Afryka Kazika

Spotkanie z polskim pisarzem

Dzisiaj w Szkole Montessori odbyło się naprawdę wyjątkowe wydarzenie! 

Odwiedził nas niesamowity i bardzo charyzmatyczny poznański autor książek podróżniczych i historycznych dla dzieci – Łukasz Wierzbicki. Jego najsłynniejsze prace: Afryka Kazika oraz Dziadek i Niedźwiadek, które zostały wpisane na listę lektur szkolnych dla klas I-III szkół podstawowych. 

Podczas spotkania z panem Łukaszem Wierzbickim dzieci w ciekawy i interaktywny sposób poznały biografię autora oraz jak powstała książka „Afryka Kazika”. Miały również okazję zagrać na bębnie i kalimbie oraz zobaczyć jak wyglądają tropy dzikich zwierząt. 

Zatem Afryka Kazika uczy szacunku do drugiego człowieka i przyrody. Pokazuje dzieciom, że optymizm i wiara w siebie ale też innych ludzi, może dosłownie zdziałać cuda. Daje świadectwo tego, że można spełniać swoje marzenia, trzeba tylko chcieć. Jest to książka o przygodach Kazimierza Nowaka, w której ten nieustraszony i serdeczny podróżnik opowie Czytelnikom czego nauczyła go wyprawa do Afryki, jakie on przeżył niebezpieczne przygody, spotkania z egzotyczną przyrodą i mieszkańcami dalekich krain. Tak interesująca i intrygująca historia jest strzałem w dziesiątkę dla dzieci w wieku szkolnym! 

MONTESSORI POBIEDZISKA

Wspieramy samodzielny rozwój dziecka – młodego człowieka – w przeznaczonym na ten cel czasie i dajemy mu możliwość podźwignięcia się ku większym rzeczom.