Dzień ukraiński w gr 6 – latków maj 2021

” W dniach 10-14 maja 2021 roku, w naszej grupie 6-latków, odbył się tydzień ukraiński. Głównym zamierzeniem zajęć prowadzonych w tym czasie było budzenie uczucia przywiązania i szacunku do  ojczyzny dwóch dziewczynek z naszej grupy, oraz zgłębianie wiedzy na temat kultury tego kraju.

W trakcie zajęć poznaliśmy symbole narodowe Ukrainy (hymn, flaga, godło), pozyskaliśmy  wiedzę na temat zwyczajów kulturowych naszych sąsiadów, oraz zostały zaprezentowane dzieciom najważniejsze zabytki tego kraju. Dzieci z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem brały udział w tym przedsięwzięciu, co wyraziły chociażby poprzez stroje w barwach błękitno-żółtych”